Demokrasi Kültürünün Ve Hukukun Üstünlüğünün Güçlendirilmesi İçin Avrupa Diyaloğu Projesi

Demokrasi Kültürünün Ve Hukukun Üstünlüğünün Güçlendirilmesi İçin Avrupa Diyaloğu  Projesi

AB’nin desteklediği Demokrasi Kültürünün Ve Hukukun Üstünlüğünün Güçlendirilmesi İçin Avrupa Diyaloğu Projesinin "AB ve Gençlik" Konulu Gençlik Diyalogu Çalıştayı Ayder Yaylası’nda Alman Ve Leton’ların Katılımı İle Gerçekleştirdik…

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye ve AB Sivil Toplum Diyaloğu-III– Siyasi Kriterler Hibe Programına, derneğimiz ve Letonya Toplumsal İttifakı Derneği (Letonya) ile Alman Eğitim Kuruluşları Derneği (Almanya) ortaklığında hazırlayıp sunduğumuz ‘’Demokrasi Kültürünün ve Hukukun Üstünlüğünün Güçlendirilmesi için Avrupa Diyaloğu Projesi’’ adlı projemiz kabul edilmiştir. Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Söz konusu projemizin üç günlük uluslararası çalıştayını bugün başlatıyoruz. Çalıştaya 43 Türk, 5 alman ve 5 Leton (toplam 53 kişi) sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılmıştır. Çalışmalar Ayder Yaylası’nda Kaçkar Risort Otelde yapılmıştır.

Bu çalıştay, AB Müzakere sürecinde hak temelli STK'lara ve yurttaş girişimlerine AB Müktesebatı, müzakere süreci konusunda bilgilenmelerini ve STK'ların kendi geliştirdikleri çalışma grupları, takvimi ve biçimi çerçevesince demokrasi ve hukuk üstünlüğü alanında politika önerileri geliştirebilecekleri canlı bir diyalog zeminin oluşturulmasına vesile olmuştur.

 

Etkinlik Fotoğrafları:

  


Tarih : 22 Temmuz 2024